Daugeliu atvejų tai visai paprastas klausimas – ar daiktas ir yra tas, ar tik juo apsimeta? Tačiau tikras Tonetas gali būti visai naujas ir net nepanašus į garsiąją Vienos kėdę. Dar daugiau – iš plastiko ir metalo.
Kėdės 150 metinėms buvo net sukurta vaikiška versija – su melsvai ir rausvai dažytomis sėdynėmis pagal garsiosios Nr. 14 modelį. Taigi klausimas šiuo atveju turėtų skambėti kitaip – kaip atpažinti tikrą seną šios firmos baldą, kurių pagaminta milijonai, nuo jau tuomet pasipylusių replikų.
Pirmasis būdas – ieškoti „blogojoje“ kėdės pusėje etiketės ar bent jos likučių arba išdeginto, o dažnai ir dažais įspausto ženklo. Anksčiau firmos savo gaminius žymėdavo, tačiau tik žinovas gali atskirti, ar tas žymėjimas yra tikras. Vertėtų žinoti, kad 1880 metais specialiai Rusijos rinkai buvo sukurtos rusiškos etiketės ir reljefinis žymėjimas. Tad keistokai atrodantis užrašas gali būti būtent tikro seno toneto požymis.
Situacijoje susigaudyti labai padeda Thoneto firmos senųjų gaminių katalogai, kurie palyginti neseniai išleisti pakartotinai. Juose pažymėti ir sunumeruoti visi modeliai, tad pagal nugarėlių dekorą, sėdynių medžiagą ir kojeles galima ieškoti sutapimų arba skirtumų.
Dar vienas atpažinimo ženklas – varžtai. Vieno antikvariato darbuotojas rodė, kad senojo toneto varžtai tikrai išskirtiniai. Stambiomis galvutėmis, o didesniuose balduose dar ir kvadratinės formos. Ne veltui jais sutvirtinti baldai nors ir lengvi, bet labai patvarūs.
Plačiau apie Toneto baldus ir jų istoriją skaitykite straipsnyje „Kėdė, išbandyta skrydžiu iš Eifelio bokšto“