XIX a. pabaigos krištolo servizuose būtinai būdavo grafinas su rankenėle vynui, taurės raudonajam ir baltajam vynui, reinvyniui, šampanui bei vandeniui, taurelės maderai, likeriui. Senovinio krištolo taurės nuo šiuolaikinių skiriasi ir mažesniu dydžiu. Vynas ir šampanas būdavo saldesni ir mažesnio stiprumo nei dabar. Vynas į stalą būdavo patiekiamas specialiuose grafinuose, o šampanas – buteliuose.
- Grafinas/dekanteris vynui.
- Taurelė šeriui, bet galėjo būti naudojama ir maderai bei cheresui.
- Taurė raudonajam vynuiklaretui. Anksčiau taip buvo priimta vadinti visus sausus bordo ( Bordeaux) vynus ir tam naudodavo atskiras taures.
- Taurė baltajam vynui būdavo mažesnė nei raudonajam, ši taisyklė išliko iki šiol. Tik reinvynį (baltasis vynas iš Reino slėnio) patiekdavo spalvoto stiklo taurėse, mat tuo metu šis vynas būdavo neskaidrus.
- Taurė portveinui – spirituotam vynui, gaminamam Portugalijoje.
- Taurė želė. XVIII – XIX a. būdavo madinga patiekti saldžius arba sūrius (mėsos) drebučius. Juos gamindavo įvairių formų bei spalvų, o nuo XIX a. pradžios pradėta patiekti taurėse.
- Taurė desertui iš cukraus ir pieno arba grietinėlės, sutirštinto tryniais.
- Indas rankoms nusiskalauti prieš pradedant valgyti desertą. Į jį pripildavo šilto aromatizuoto vandens, į kurį pridėdavo citrinos, žiedlapių, mėtos lapelių ir smulkių gėlių žiedelių. Skalaudavo po pirštą atskirai ir nusausindavo linine servetėle.
- Grafinas dekanderis vynui.
- Stiklinė šampanui, dažniausiai tokios būdavo naudojamos piknikuose, kurie tapo itin madingi XIX a.
- Stiklinė alui.
- Stiklinė gazuotam arba sodos vandeniui. Dabar juos priimta patiekti ne aukštose stiklinėse, o taurėse, kurios nuo vyno taurių skiriasi savo dydžiu – yra didesnės.
- Grafinas raudonajam vynuiklaretui.
- Taurė raudonajam vynui.
- Taurė šampanui. Anksčiau šampaną gerdavo iš plačių negilių taurių aukšta kojele. Dabar šampanas dažniausiai pateikiamas siaurose, aukštose, tulpės formos taurėse.
- Taurelė likeriui. Anksčiau jis buvo geriamas iš visai mažyčių taurelių. XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje buvo itin populiarūs rinkiniai likeriui, kuriuose būdavo padėklas su grafinu ir taurelėmis.