sage

Visai kitokia sagė: kamėja iš kokliaus

Papuošalai gali atsirasti iš visko. Net ir iš seno kokliaus. Šiam papuošalui pagaminti pirmiausia reikės nedidelio, gražaus, 5–7 cm skersmens kokliaus, o jau tuomet pagalbinių priemonių: didesnių matinių ir skaidrių mažesnių karoliukų, vieno didelio ir nedidelių platinos spalvos „Swarovski“ kristalinių karoliukų, smulkučių apskritų sidabrinių karoliukų, skirtingų dekoratyvių metalinių karoliukų, kaspino detalės, pakabinimo, grandinėlės, segės prisegimo mechanizmo, audinio skiautelės, klijų, kaprono siūlo ar plono valo. Dar prireiks fantazijos, kruopštumo, išmonės ir taip kokliukas pradės antrą, turiningą savo gyvenimą.

* Segei reikės sutvarkyti nugarėlę, todėl dar prieš darbą koklį apibrėžkite, padarykite iškarpą ir iš kieto plono kartono, o dar geriau – iš plastiko iškirpkite jos detalę.

* Koklį priklijuokite prie audinio. Aukštus jo šonus karoliukais dailinti pradėkite tik klijams gerai išdžiūvus. Koklį apsiūkite neplačiais lankeliais iš dviejų matinės spalvos karoliukų, tarp kurių – smulkus sidabrinis karoliukas. Siūlą iš blogosios audinio pusės perverkite per paskutinius karoliukus taip, kad jis išlįstų iš metalinio karoliuko.

* Toliau siuvinėkite lankelius iš dviejų skaidrių koklio spalvos karoliukų, tarp kurių – platinos spalvos kristaliukas, siūlą vis perverkite per sidabrinį karoliuką. Trečioje šių nėrinių eilėje tarp platinos spalvos karoliukų įverkite po skaidrų koklio spalvos karoliuką. Verdamos siūlą vis atsargiai patraukite – karoliukų „karūnėlė“ turi pakilti ir apgaubti koklio šonus. Pačioje eilės pabaigoje – portreto ar motyvo apačioje vietoje skaidrių karoliukų įverkite du stambesnius metalinius, jų viduryje – pakabinimo detalę. Siūlą užtvirtinkite blogojoje audinio pusėje.

* Prie pakabinimo detalės pritvirtinkite dekoratyvaus kaspino detalę ir atskirai suvertą apie 4 cm ilgio vėrinėlį su dideliu „Swarovski“ kristalu. 1 cm atstumu nuo koklio apkirpkite audinį, jo kraštus sudaigstykite tos pačios spalvos siūlu, kurį suraukite ir sutvirtinkite – audinys neturi išlįsti iš po karoliukų nėrinio.

* Vienodu atstumu – maždaug per 1,5 cm nuo pakabinimo detalės, segės šonuose, prie audinio krašto pritvirtinkite dvigubą iš grandinėlės ir įvairių karoliukų bei metalinių detalių padarytą vėrinį. Jis gali būti trumpesnis ar ilgesnis – nelygu, kokį padarysite centrinį vėrinį su dideliu kristalu.

* Pagal darbo pradžioje iškirptą iš plastiko nugarėlės detalę iškirpkite audinio detalę su 1 cm užlaidomis palenkti. Skiautės centre prisiūkite segės užsegimo mechanizmą. Audiniu aptraukite plastiko detalę taip, kad mechanizmas atsirastų pačiame nugarėlės centre. Paruoštą detalę prispauskite prie blogosios segės pusės ir prisiūkite smulkiais dygsneliais audinio spalvos siūlu.

Eglė KUDZYTĖ. Autorės nuotraukos

Rašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Prašome užpildyti visus privalomus laukelius.