Turbūt dažnuose namuose yra daiktų, kurių istorija ar praeitis spalvingesnė nei ši diena. Bet nors gražūs bei dekoratyvūs, dažnai jie būna pamiršti, nefunkcionalūs ir štai klausimas: KUR JUOS PANAUDOTI? Artėjančios šventės – geras laikas šiems daiktams dar kartą suspindėti. O kad Jus įkvėptume, sendaikčių paieškojome Alytaus antikvariato, vintažo ir sendaikčių parduotuvėje „Senovės prabanga“, o floristė Jolanta Žilvienė (gėlių parduotuvė „Jolantos gėlės“ Prienuose) pavertė juos šventiniais namų dekoro akcentais.
Šventinė kepurė – žvakidės kojytei
Tiksliai sunku ir pasakyti, kokio daikto dalis buvo ši žalvario koja su plokščiu apvaliu pagrindu dailiu ažūriniu pakraštėliu. Gal žvakidės, o gal kokio indo, bet tai iš tiesų tik daikto dalis. Ant jo ir nutūpė pusė putoplasto rutulio, apklijuoto klevų, kaip išsireiškė floristė Jolanta, „nosiukais“. Viršuje dar įsitaisė samanų eglutė, papuošta auksiniais kankorėžiukais ir grakščia blizgia viršūne, padabinta puošniu kutu. Tikra kepurė visiems namams.
Senoje padažinėje – hortenzijų eglutė
Senos padažinės pasižymi ypač dailiomis ir grakščiomis formomis. Jų dažnai pasitaiko pirkti sendaikčių parduotuvėse, yra užsilikusių ir namuose nuo išsidaužiusių servizų. Ši dramblio kaulo spalvos padažinė pasirodė ypač dailių formų, kurias norėjosi ne užgožti, o pabrėžti, kaip, beje, ir jos spalvą. Todėl oazėje iš vielutės buvo sumontuotas eglutės formos karkasėlis ir floristiniais karštais klijais apklijuotas sudžiūvusiais hortenzijų žiedeliais. Lakoniškas ir stilingas švenčių stalo akcentas, ypač derantis prie balto porceliano servizo.
Puodeli, virk! Ne sriubą – šventę
Aliuminio puodas, o gal net katiliukas su lankeliu patiko dėl savo formos ir jaukumo – toks dailus. Beje, jei grybštelsime lašą istorijos, tai jau nuo senų laikų tinkamai pagamintas alavo indas mažai skyrėsi nuo sidabro, tad ir buvo naudojamas kaip pakaitalas sidabrui. Ypač tuo metu, kai išpopuliarėjo sidabriniai indai, kurių toli gražu ne kiekviena šeima išgalėjo įsigyti. Kartais alavo indai buvo sidabruojami, nes sidabras puikiai lipo prie alavo, ko nepasakysi apie auksą. Bet šį kartą jis buvo praturtintas kitaip. Iš graikinių riešutų kalnelio (kevalai suklijuoti ant putoplasto rutulio) išdygo miniatiūrinė eglutė. Ir jos, kaip žalio akcento ir amžinumo simbolio, visai gana, laukiant Kalėdų.
Gramofono ruporas virto varpeliu
Senovinio gramofono rupore ( o jis labai gražus) įsikūrė kėnių šakos su žaisliukais ir nors šį kartą gramofonas tyli, už tai puošia ir šventes kviečia.
Vainiko guolis senam arbatinukui
Gražiam arbatinukui! Todėl nusipelniusiam matomos vietos nors per šventes. Šį kartą jis šildosi kėnių vainiko glėbyje, kurį puošia raudonos žvaigždutės, karoliukai ir…sniegenos. Trys laibos žvakutės tarp kankorėžių arbatinuko viršuje – spalvinis išbaigtumo akcentas.
Indais, kuriuose gali būti kuriamos kalėdinės kompozicijos gali būti ne tik tai, ką šiandien parodome. Tam tinka senos taurės, sriubinės, gražūs dubenys, o ir visa kita, kas gali įsiūbuoti Jūsų fantaziją. Dar daugiau – ištraukite iš indaujų ir spintų savo indų kolekcijas, gražiai sukompnuokite, išpuoškite jas šakomis, žaisliukais ir turėsite kur kas šventiškesnį namų vaizdą.