Kalėdų floristika

Į švenčių sceną žengia sendaikčiai. PASIPUOŠĘ!

Kam patinka sendaikčiai, pas tuos ir daiktelių netrūksta. Ir kartais net gaila, kad jie taip mažai matomi, naudojami ir naudingi. Tačiau šią situaciją, prieš šventes mes galime kardinaliai pakeisti ir suteikti savo daiktams apšviestą sceną. Šį kartą mums tai padėjo padaryti floristikos salono „Ryto rasa“ Kaune šeimininkė floristė Ramunė KAUŠAITĖ drauge su savo kolege floriste Neringa VAITEKĖNIENE. O „prisimatuoti“ antrojo gyvenimo į kalėdomis kvepiantį saloną keliavo XX a. pradžios katiliukas, to paties laikmečio siuvinėta drabužių pakaba, kiek jaunesni, XX a. vidurio svarstyklės ir puikus krokodilo odos rankinukas, o taip pat medicininių stiklo indų rinkinys. TEMA: Kalėdos. TIKSLAS: pasufleruoti savo skaitytojams namų puošybos idėjų. INTENCIJA: įrodyti, kad patys įvairiausi sendaikčiai gali būti naudingi, funkcionalūs ir naudojami kaip tik leidžia fantazija.

Kalėdų floristika

Krokodilo odos rankinukas ir lapų girlianda

Atkartoti krokodilo odos faktūrą su džiovintų lapų girlianda sugalvojo Neringa. O po to liko „pridėti“ šventės: kėnio šakelių, baltų uogyčių ir sidabrinių obuoliukų. Baltai dažytas smidro ažūras kompozicijai suteikė žiemiškumo. Rankinukas gali puošti prieškambarį ir pranešti, kad šiuose namuose šventės bus daug.

Katiliukyje - „juoda- balta“ kontrastas

Katiliukas, skrybėlė, cilindras – tinka viskas. Ir daryti puokštes tokiuose „induose“ labai patogu. Floristės pasirinko „balta – juoda“ spalvų derinį ir tik vėliau, atsiradus žvakėms, ir kompozicijoje atsirado mėlynas žaislas.  Žiemiškumo teikia baltai nudažytos šakelės, smidras, sidabro spalvos virvutės ir su juodais žaislais kontrastuojantys sidabriniai žaislai. Katiliukas šventėms įsitaisė svečių kambaryje ant komodos.

Kalėdų floristika
Kalėdų floristika
Kalėdų floristika

Kiek sveria Kalėdų keksas?

Ne tiek ir mažai – pusę kilogramo. Ingredientai: kankorėžiai, kėnio šakelės, apelsinų griežinėliai ir uogyčių pabarstukai. Teks viską klijuoti dailiu rat floristiniais klijais ir tupdyti į svarstyklių lėkštę arba senovišką sausaininę ant kojytės. Aišku, jog tai virtuvės arba valgomojo kambario puošmena. Atrodo skaniai.

Kalėdų floristika
Kalėdų floristika

Kol nutįs nuo stogų varvekliai

Mes turime savo varveklių. Jie pakibo po sena siuvinėta pakaba. Pasipuošė medvilnės žiedų sniegų ir sudžiūvusiomis rožėmis, kad atkartotų siuvinėjimo motyvą. Patys piltuvėliai iš popieriaus tūtos, apsuktos blizgiu siūlu, vielute ir kėnių šakutėmis. Tai pakibs miegamojo lange.

Kalėdų floristika
Kalėdų floristika
Kalėdų floristika

Seni vaistinės indai pasipuošė eglutėmis

Taip, kėnių eglute, kankorėžių vainikėliu, blizgiais žaislukais, raudonų uogų šakytėmis ir dirbtinio sniegelio žiupsniais. Dar – auksiniu kaspinu per butelio taliją. Mažesni indai virto žvakidėmis ir kompozicija suspindo visomis švenčių spalvomis. Floristės priminė, kad šventinius namų puošybos akcentus galima daryti iš gamtinės medžiagos – jie atrodo ir jaukiai, ir dekoratyviai, ir skoningai.

Kalėdų floristika

Tekstas ir nuotraukos Rasos KUNCAITĖS

Tags: No tags

Rašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Prašome užpildyti visus privalomus laukelius.