cdstyle--

C&D Style pristato: Vintažiniai STIKLO atradimai

1. Nuostabioji „Bicos“ kolekcija iš Portugalijos

Kolekcijos „Bicos“ taurėms, stiklinėms ir ąsočiams net nereikia „apsimetinėti“ vintažiniais. Juk pirmą kartą šios formos taurė buvo pagaminta 1901 m. stiklo fabrike „Marinha Grande“ Portugalijoje. Tuo metu ši taurė buvo stiliaus ir mados ikona, o šiuo metu tai aukštosios mados ir elegancijos etalonas.

Storas, kokybiškas stiklas ir išskirtinės spalvos šias taures leidžia derinti įvairiausios stilistikos serviruotėse ir interjeruose, pradedant nuo retro ir baigiant minimalistiniu. Suklysti tiesiog neįmanoma ir tuo pasirūpino šių indų kūrėjai, sukūrę juos tarsi amžinus.

Šiuo metu tokie indai yra gaminami Portugalijos porceliano gamykloje, kurios gyvavimo pradžią galima skaičiuoti nuo 1824 m., kai  Portugalijoje, Ilhavo mieste buvo įkurta porceliano gamykla „Vista Alegre“. Šios gamyklos prekės ženklas visą laiką išliko glaudžiai susijęs su Portugalijos kultūra ir pelnė neprilygstamą tarptautinę reputaciją. 2001 m. „Visa Alegre“ grupė susijungė su „Atlantis“ grupe ir tapo „Visa Alegre Group“. Šiandien ji puošia oficialius renginius Baltuosiuose rūmuose, daugelio šalių ambasadose, karališkuosiuose rūmuose.

Nebijokime spalvų, ypač jeigu stalą dengiame gamtoje. Spalvingi indai ir gėlių puokštės sukuria ypač lengvą, žaismingą ir smagią atmosferą. O storo stiklo indai dabar ypač madingi. Turėdami kažką iš praeities, jie drauge yra stilingi ir modernūs.

2. „La Roschere" romantiškosios bitės ...

Jeigu patinka vintažinis stilius, tai labai sunku atsispirti indams su bičių dekoru. Jaukumas, stilius, retro, kantri, XX a. vidurio modernas ir… XXI a. namai. Daug galimybių.  Tai – kolekcija „Abeille“, gaminama Prancūzijos gamykloje „La Roschere“, savo istorijos pradžią žyminčia tiesiog įspūdinga 1475 m. data. Todėl ir kolekcija  dvelkia nemaria Prancūzijos istorija. Joje dominuoja jau minėtos, bet nepaprastos bitės  – Napoleono Bonaparto simbolis, kuris buvo specialiai pasirinktas jo karūnavimui. Tuomet bitutės simbolizavo nemirtingumą bei prisikėlimą, ypač reikalingą naujos dinastijos pradžiai, o dabar jos tiesiog jaukumo ženklas. Stiklinės ir taurės su bitėmis galima atsirasti ant pusryčių stalo, o gali – ir ant prašmatniausių pietų. Kokybiški daiktai niekada ir nieko nesugadins.

3. ... ir laumžirgiai

Tegul Jūsų vaizduotė sklando kaip spalvingi laumžirgiai po kerinčius gamtos vaizdus. Kolekcija „Dragonfly“ pasakoja apie kasdienį prancūzų užmiesčio gyvenimą, karštas vasaros dienas ir neatsiejamą vyno kultūrą. Tai universali kolekcija, kuri puikiai tiks ragauti rožinį, raudoną, baltą vyną ar atsigaivinti vandens taure. Tai irgi gamyklos „La Roschere“ kolekcija,tarsi pratęsianti bičių temą ir tarsi pratęsianti vasarą.

Pirkdami indus ieškokime įdomesnių ir įvairesnių jų dekoravimo ornamentų - viskas kas neįprasta akiai gyvenimą padaro tiesiog spalvingesnį. Bičių ir laumžirgių kolekcijos tarsi sukurtos žaisti gyvenimą.

4. Kolekcija „Le Lyonnais“ lyg iš Florencijos renesanso

Jau minėtos Prancūzijos gamyklos  „La Roschere“ kolekcija „Le Lyonnais“ atgaivina XIX a. pabaigos Florencijos renesansą, kuriam būdingi ypatingi raštai bei puošnumas. Tačiau XXI a. šie stalo stiklo gaminiai įgauna visiškai naują, įmantraus ir dizaino prasmę. Ir vis dėlto, jie taip pat malonina vintažinio stiliaus gerbėjų akį ir suteikia galimybę derinti šiuos indus pačios įvairiausios stilistikos namuose. Dar daugiau fantazijos galimybių atveria jų spalvos. Nebijokime jų serviruodami savo stalus. Derinkime indus su gėlių puokštėmis, žvakių spalvomis, servetėlėmis ir turėsime ypatingą šventę akiai.

5. Iš „LSA International“ 1960 -ųjų

Gamykla „LSA International“ įsikūrė 1960-ųjų m. pabaigoje, kai interjere dominavo iš Art Deco išaugęs moderno stilius. Dizainerių kurti daiktai tapo vertingi ir madingi, indai – taip pat. Stilingi pirkėjai ieškojo kažko ypatingo, kūrėjai kažką ypatingo kūrė. Tas „ypatingas“ atkeliavo iki mūsų dienų. Jeigu būtų galima sukurti naują terminą, tai būtų galima pavadinti vintažine klasika. Ši pūsto stiklo rankomis puošta auksine juosta taurė iš išskirtinės prabangios kolekcijos „Celebratre“.  Grakštus siluetas ir elegancija – šventė akiai. Pagrindinis kompanijos biuras ir sandėlis yra Sunbury mieste, šalia Londono, Anglijoje. Šiandien įmonės tikslas: novatoriškas dizainas ir šiuolaikinė klasika; dekoratyvūs ir funkcionalūs gaminiai; patrauklios kainos dizainas, rankų darbo stiklo ir porceliano gaminiai. Bet šaknys – 1960- uosiuose.

6. Namų sužydėjimas

Niekas ir niekada neapsiėjo be vazų. Sunku kalbėti apie stiklą ir ignoruoti šį indą. Ieškodami spindinčių vintažo ženklų, stabtelėjome prie jau minėtos kmpanijos „LSA International“ vazų kolekcijos „Pleat“.  Nepaprastai graži ir stilinga rankų darbo kolekcija įkvėpta lietaus lašų grožio. Stiklinės vazos grioveliai išgaubia stiklą ir sukuria šlapio paviršiaus efektą, kuris ypatingai spindi. Kita vertus, forma lakoniška ir visai nepretenzinga. Lieka išsirinkti savo spalvą ir merkti gėles.

 

O štai ir visai kitokia tos pačios kompanijos vaza – žvakidė. Moderniai formai ir elegantiškam siluetui negali likti abejingų: pilkas stiklas atrodo nepaprastai solidžiai, o rankų darbo auksinis dekoras suteikia nepaprasto puošnumo. Ir vis dėlto čia galima justi praeities dvelksmą ir XX a. vidurio moderno gūsį.

7. „Mindy Brownes“ žvakidės - visiems skoniams

Namų jaukumas neįsivaizduojamas be aksesuarų, o tarp jų – ir žvakidės. Jos ne tik užpildo erdvę, bet ir padeda sukurti tam tikrą įvaizdį ar nuotaiką. Stabtelkime prie „Mindy Brownes“ prekinio ženklo, gimusio ir augusio ežerų širdyje, Vakarų Airijoje. Gamyklos dizaineriai įkvėpimo semiasi ne tik iš dabartinių tendencijų, tačiau ir iš šviesaus kaimelio, kuriame viskas ir prasidėjo. Šiandien „Mindy Brownes“ siūlo platų asortimentą šiuolaikinių ir tradicinių baldų, tamsios medienos antikinių stalų, pripildytų šilto medaus atspalvių, kėdžių padengtų išskirtiniais audiniais, klasikinio stiliaus interjero aksesuarų, ypač platų asortimentą subtilių šviestuvų ir smulkių namų dekoro detalių, tarp kurių ir žvakidės. Dauguma jų su metalinėmis detalėmis, dažnai sendintomis, vario ar žalvario spalvos, kas ir leidžia jose įžiūrėti praeities ženklus ir įtaką. Žinoma, neapsieinama be stiklo. Kartais paprasto, kartais imituojančio kristalus, bet visada puikiai suderinto su metalu.

Tags: No tags

Comments are closed.