antikvariatas interjere

10 dalykų iš antikvariatų, kurie namus pavers IŠSKIRTINIAIS

antikvariatas interjere
  1. Geras kilimas pusė kambario interjero grožio. O jeigu tas kilimas dar ir kokybiškas, senovinis, gero gamintojo, arba dar geriau rankų darbo, tai daugiau mažai ko ir bereikės. Ir tinka tai prie visokių interjero stilių, baldų ir kitų akcentų.

2. ŠVIESTUVAS. Rinktis šviestuvą pirmiausiai reiktų pagal erdvės dydį, tačiau daugiau tam nėra jokių apribojimų. Mažesnėje erdvėje – mažesnis ir šviestuvas, didesnėje – didesnis. Senoviniai krištolo šviestuvai, kurių dar galima rasti dažname antikvariate, ypatingi, o baimintis dėl to, kad galbūt nesaugi jų elektrinė dalis, nevertėtų – dažniausiai šviestuvai parduodami jau restauruoti. Ir net minimalistiniame interjere jie gali tapti tuo puošniu akcentu, kuris namus pavers ypatingais. Ieškokite antikvariatuose ir gražių stalinių lempų, bei bra – čia jie dažnai irgi išskirtiniai.

antikvariatas interjere
klasikinis interjeras

Ypatingi šviestuvai – ypatingiems namams.  Kaip ir visos kitos namų dekoravimo detalės, kurių gausu ČIA. 

antikvariatas interjere
antikvariatas interjere

3. VIRTUVINIS STALAS IR KĖDĖS. Minimalistinis interjeras, ramių spalvų sienos ir gražus medinis stalas su kėdėmis. Tai iš tiesų atrodo ypatingai ir be galo jaukiai. O jei dar turite erdvės ovaliam ar apvaliam stalui, tai iš viso puiku. Siūlyti skirtingų antikvarinių kėdžių jau net ir nedrįstame, o norėtume, kaip ir maišyti antikvarinių su moderniomis, nors irgi geras variantas.

4. Kompiuterius iš mūsų gyvenimo išstumia planšetės ir telefonai, bet visiems reikia patogios vietos dokumentams sutvarkyti ir susidėlioti. Sekreterai šiuo atveju gali puikiai pavaduoti rašomuosius stalus ir tikti net tada, kai namuose mažai vietos. O jau kiek jums reiksia stalčiukų, teks spręsti individualiai ir pagal tai įsigyti savo pirkinį.

 

antikvariatas interjere

5. POILSIO KRĖSLAS. Nepatikėsite kaip gerai netgi moderniame interjere gali atrodyti vienut vienintelis senovinis krėslas ar fotelis. O jeigu jo svoris dar sustiprintas jau minėtais geru kilimu ar šviestuvu, tai ir iš viso labai puiku.

 

antikvariatas interjere
antikvariatas interjere
antikvariatas interjere
antikvariatas interjere

6. MINKŠTASUOLIS PRIEŠKAMBARYJE AR HOLE. Jų būna visai nedidelių patogių, su atkalte ir be, gražiais gobelenais, drožinėtų ir santūresnių. Erdvei, kuri vadinama namų vizitine kortele, gražus minkštasuolis gali padarysi didžiulę gerą estetikos paslaugą.

 

antikvariatas interjere
antikvariatas interjere
antikvariatas interjere
antikvariatas interjere

7. VEIDRODŽIAI. Senovinis veidrodis su gražiais rėmais taip pat gali tapti pagrindine ir labai stipria interjero detale. O jeigu vienos stilistikos senoviniai veidrodžiai atsirastų keliuose kambariuose, prieškambaryje ir vonios kambaryje, tai sukurtų ypatingą namų stilių. Bijote veidrodžio skleidžiamos energetikos? Na, mes tai vadiname tiesiog viduramžių prietarais, bet kadangi ne visi tokie drąsūs, tai išeitys šiuo atveju yra dvi: seną veidrodį švariai su muilu nuplauti, arba stiklą tiesiog pakeisti. Tai bioenergetikų patarimai, tačiau ir jų negali neigti. Beje, pastaruoju metu veidrodžių dirbtuvėse yra labai gražaus sendinto veidrodžio stiklo, kuris atrodo senesnis už seną, tad esant norui galima rinktis ir tokį.

antikvariatas interjere

8. PAVEIKSLAI. Tai išlieka vienu populiariausių interjero puošybos akcentų. Natiurmortai, peizažai, gėlės, marinistinės tematikos paveikslai tinka bet kokio stiliaus interjere. Paveikslai su kovų ar medžioklės scenomis ir senoviniais portretais gali tapti puikiu klasikinio interjero akcentu. Verta pasidomėti graviūromis, jos taip pat tiks bet kokios stilistikos namuose – turi žavingo lengvumo. Kitas momentas – paveikslų rėmai. Labai dažnai jie patys jau meno kūriniai, todėl rinkdamiesi paveikslą, atkreipkite dėmesį į juos ir išsirinkite tokius, kurie labiausiai tiks Jūsų namuose.

antikvariatas interjere

9. INTERJERO DETALĖS. Niekur nerasite tiek įdomių interjero detalių, kiek jų yra antikvariatuose. Žvakidės, laikrodžiai, įvairios stilistikos ir laikmečių statulėlės, pagaliau, gražūs nuotraukų ar paveikslų rėmai.  Žinoma, nereikėtų šiais mielais daikčiukais piktnaudžiauti ir apsikrauti be saiko, bet ir be jų – niekaip. Tai jaukumo, individualumo, Jūsų skonio ir pomėgių išraiška. Skirkite jų paieškai ir laiko, ir dėmesio, puoškite namus tarpusavyje derančios stilistikos daiktais.

antikvariatas interjere
antikvariatas interjere
antikvariatas interjere

10. INDŲ SERVIZAI. Negalime neagituoti už senovinius servizus. Kavos, arbatos ar pietų, o gal ir visus tris. Šventėms reikia gerų, ypatingų, svečių akis džiuginančių indų.  Antikvariatuose jų dar labai gausus pasirinkimas, o už senovinių indų kokybę atsakome iš patyrimo – patvarūs ir kokybiški. Ieškotite senų ir gerų firmų porceliano iš Vokietijos, Anglijos, Prancūzijos ir kitų Vakarų Europos šalių.

Tekstas Rasos ŽEMAITIENĖS

Už dalį nuotraukų ir konsultaciją rengiant tekstą dėkojame interjero dizainerei Kristinai LUKAUSKIENEI

Įžanginė nuotrauka Ramunės PIGAGAITĖS

Tags: No tags

Comments are closed.