BeFunky-collage (50)

Medienos vaškas baldams: ne tik atnaujinti – ir tausoti

Gyveni gyveni, kol vieną dieną apsidairai ir supranti, kad namai tapo nebegyvi – trūksta gaivumo, spindesio, šviežumo, o neseniai vykusi generalinė tvarka ne ką tepadėjo. Tačiau jeigu Jūsų namuose daug medinių paviršių, nesunkiai galima rasti išeitį ir padėtį pataisyti greičiau negu galima būtų tikėtis. Tiesiog į pagalbą turėtų ateiti MEDIENOS VAŠKAS - 100 proc. natūralus ir labai lengvai naudojams produktas.

Medienos vaškas, norintiems gyventi švariai ir tvariai

Gamintojai šį savo savo produktą vadina medienos vašku baldams, bet iš tiesų tai priemonė visiems mediniams paviršiams atgaivinti. Jis tinka ne tik antikvariniams, vintažiniams ar tiesiog seniems baldams atnaujinti, bet ir namų interjero aplinkai atgaivinti. Medienos vašku galima nupoliruoti seniai kokią nors priemonę bemačiusias medines duris, juo galima atgaivinti medinių laiptų ar jų turėklų spalvą, atnaujinti medines grindis. Svarbu, kad visi šie paviršiai nebūtų padengti laku, o ir prieš tai būtų buvę vaškuoti ar beicuoti. Gera žinia ir ta, kad ši priemonė nekeičia gaminio spalvos, o tik atgaivina senają ir paslepia laiko trūkumus: įbrėžimus, įtrūkimus, įdrėskimus. Žinoma, labiausiai ji pravers tiems, kas namuose turi ar neseniai įsigijo senovinių ar net antikvarinių baldų. Kas dėl antikvariato, tai vieni žmonės nori, kad jis atrodytų kaip naujas, o kiti laiko ženklų visiškai nesibaido, nors norisi, kad baldas būtų tiesiog gražus, švarus, estetiškas. Būtent šiai, antrajai kategorijai klientų, labiausiai ir gali praversti šis bičių produktas. Baldas įgis naujų spalvų, pasislėps nedideli jo defektai,  vaizdas bus kaip grįžus iš restauravimo dirbtuvės. Žinoma, nebus paslėpti dideli įtrūkimai, vinių skylutės ar kiti didesni defektai, bet baldas po procedūros su medienos vašku tikrai ypatingai suspindės.

Jei rūpi ekologija namuose ir pasaulyje

Gamintojai šį savo produktą vadina revoliuciniu. Kodėl? Pirmiausiai turbūt dėl visiškai paprasto jo naudojimo. Atidarius vaško talpą, jo nereikia daugiau niekaip ypatingai ruošti: imi kempinėlę ar šluostę ir įtrini gaminį. Antra, turbūt dėlto, kad jis būdamas toks paprastas yra labai veiksmingas. Nupoliravus juo baldus ar kitus medinius paviršius, jie tikrai atsišviežina ir bet kokios mintys juos keisti naujais, lieka tiesiog praeityje. Taigi tai puiki priemonė visiems tiems, kurie pradėjo puoselėti tvaraus naudojimo kultūrą ir po pirmo nusidėvėjimo neskuba daikto išmesti. Iš tiesų norisi paagituoti saugoti medinius daiktus. Pirmiausiai dėl to, kad jie pastaruoju metu labai brangsta, o antra dėl to, kad taip mes saugome gamtą – žiūrėk, kokio ąžuoliuko jūsų poreikiams tenkinti jau ir nereikės kirsti. Dar vienas dalykas: domėkimės savo palikimu, tyrinėkime senų daiktų istorijas, gilinkimės į vertę. Išmesti – lengva, išsaugoti – sunku, bet kartais labai verta. Ypač, jei po ranka yra medienos vaško ir senut senutėlis baldelis jo pagalba gali tiesiog sušvytėti. Ir trečia, ši priemonė be jokios chemijos, t.y. draugiška gamta ir žmonėms. Tai, žinoma, aktualu – ekologinė tema šiuo metu per pasaulį tiesiasi raudona gija ir  jeigu prie jos savo darbais galime prisidėti kiekvienas iš mūsų – tai yra gerai. Kartais visi mūsų veiksmai veriasi į sunkiai plika akimi pastebimą grandinėlę. Juk įgydami medienos vaško, mes teturime vieną tikslą: atnaujinti kažkokį medinį paviršių. O iš tiesų tą veiksmą lydi visa filosofija, kurios pagrindas  ne išmesti, o naudoti toliau, vadinasi, gyventi, tvariai, ekologiškai ir mažiau prisidėti prie šiandienos perteklinio vartojimo. 

 

 

Medinys durys prieš ir po vaško naudojimo.

Pagal www.lektro.lt pateiktą medžiagą parengė Rasa ŽEMAITIENĖ

Nuotraukos iš www.lektro.lt archyvo

Geriau kartą pamatyti, nei daug kartų paskaityti, geriau kartą pabandyti, nei daug kartų pamatyti. Video-Jums.

Tags: No tags

Comments are closed.