BeFunky-collage (17)

PROVANSO STILIUS: kaimiškas paprastumas ir dvariška elegancija (II)

Ankstesniame straipsnyje apžvelgę bendrąsias Provanso stiliaus savybes, šiandien pasidairykime atskiruose kambariuose, stabtelkime prie šio stiliaus baldų ir pasvajokime apie savo būsto atnaujinimą. Kas žino, gal Jus suvilios kaip tik Provanso stilius.

Provanso stiliaus baldai

Pagaliau – apie baldus, kurie daugelio nuomone turi būti tik balti. Iš tiesų Provanso stiliaus baldai turi buti elegantiški ir funkcionalūs. Pagrindinis dėmesys skiriamas medžiagai, iš kurios baldai gaminami. Pirmenybė teikiama šviesios spalvos medienai: riešutui, kaštonui, uosiui, ąžuolui. Leidžiama naudoti pintus ir kaltinius baldus ar jų detales, o štai šiuolaikinių medžiagų geriau atsisakyti.

Komodos, indaujos su kojytėmis, kėdės su raižytais elementais ir įvairios spintelės su daugybe stalčiukų yra klasikiniai Provanso stiliaus baldai. Dažniausiai jie būna pilkos ir baltos spalvos su dirbtinio (jei natūralaus – dar geriau) sendinimo elementais: dažų nusitrynimais, įtrūkimais, kirvarpų skylutėmis. Baldų durelės gali būti ištapytos, lengvi drožiniai irgi pritinka šiam stiliui. Minkštų baldų (sofų, fotelių ir pufų) apmušalai taip pat pageidaujami švelnių atspalvių su prislopintų spalvų raštais. Tarp senovinių baldų galite sėkmingai integruoti pakankamai  modernius, bet šiam stiliui tinkamus baldus: paprastų formų, šviesaus medžio ar dažytus.

Provanso stiliaus baldai dažniausiai gaminami iš šviesių rūšių medžio arba dažomi.

Provanso stiliaus virtuvės dizainas

Virtuvė Provanse yra namo širdis ir siela ir jos apdaila kardinaliai skiriasi nuo likusių kambarių. Jos sienų apdailai dažniausiai naudojamas natūralus akmuo, plytos ar įvairiaspalvė plytelų mozaika. Be to, šiam stiliui būdingas sienų dekoravimas lipdiniais, kuriant šakų ar vynmedžių pavidalo reljefinį piešinį, kuris vėliau dar ir nudažomas.Šiandien kai kurie elementai iš Provanso stiliaus virtuvių atrodo taip patraukliai, kad dažnai panaudojami ir tuomet, kai kuriama, sakykim, klasikinio stiliaus virtuvė. Dažnai jie leidžia sušvelninti  griežtas linijas, taip pat sukurti norimą atmosferą ir svetingų namų įspūdį. 

Provanso stiliui būdingas ypatingas dėmesys detalėms, todėl labai svarbu užpildyti šviesią virtuvę ryškiais akcentais:

dekoratyviai ištapytos lėkštės;

variniai, sendinto metalo ar emaliuoti virtuvės rykai;

moliniai gėlių vazonai; 

stikliniai indai su prieskoniais ir žolelėmis;

krepšeliai su levandų šakelėmis; seni pinti krepšiai;

puošnūs aliejaus buteliai; 

kulinarijos knygos ir kt.

Gaidžio figūrėlė kaip Prancūzijos simbolis suteiks ypatingo žavesio virtuvės dekorui;

 

Provanso stiliaus virtuvės dizainas išsiskiria ne tik grožiu ir patogumu, bet ir universalumu. Pavyzdžiui, atviros lentynos, atsižvelgiant į vietą, gali būti naudojamos dekoro elemantams sudtti, o gali būti virtuvės ir reikmenų laikymo vieta. Šiuolaikinės technologijos Provanso stiliaus namuose slepiasi už fasadų, juk mikrobangų krosnelė ir elektrinis virdulys kaimiškoje atmosferoje atrodys šiek tiek juokingai. O fasadai – tai tekstilinės užuolaidėlės, pakibusios po atviromis spintelėmis, baldai su ištapytomis durelėmis, žavingos pintos širmos.

Kas namuose kuria Provanso stiliaus interjerą, tas lauke augina levandas 🙂

Provansas miegamojo interjere

Provanso stiliaus miegamojo apdaila idealiai tinka romantikams, nes saulėta Viduržemio jūros, levandomis pakvipusi atmosfera slypi kiekvienoje detalėje. Dideliam miegamajam dekoruoti gausiai naudojami paveikslai, tekstilė, gėlių puokštės, vazoniniai augalai. Eleganciją suteiks pakabinamos lempos, patogumą – sieninės lemputės bra. Ir vienos ir kitos gali būti su tekstiliniais gaubtais. Tačiau gaubtai gali būti ir stikliniai, o jų forma priminti žibintą, gėlių žiedus ar lašus. Dažnai švietuvai įtaisomi ir paukščių narveliuose. Paukščio figūrėlės apskritai tinka Provanso stiliui. Miegamojo lovos  gali būti medinės, su pintu, kaltiniu ar ištapytu galvūgaliu, bet dažniausiai irgi šviesios spalvos. Tekstilė švelnių spalvų, nepersaldinta papuošimais, audiniai – tik natūralūs. Prie lovų patogu turėti nedidelius austinius kilimėlius, langų tekstilė lengva ir perregima. Miegamuosiuose dažniau naudoijami sienų apmušalai, nors labai tinka  tinka ir dažytos dailylentės.

 

Provanso stiliaus svetainė

Provanso stiliaus svetainė turėtų būti erdvi, saulėta ir turtinga dekoro elementais. Čia šiurkščios sienos ir laiko ženklais pažymėti baldai harmoningai dera su porceliano figūrėlėmis, skrynelėmis, paukščių narveliais ir rėmeliais su šeimos nuotraukomis. Kaimiškas skonis akcentuomas, naudojant seną virdulį, emaliuotus ąsočius kaip vazas, o kibirus kaip vazonus  kambariniams augalams auginti. Kalbant apie svetainės apšvietimą, labai svarbi lempų išvaizda. Šviestuvai ar toršerai, primenantys žvakides čia atrodys harmoningiausiai, nors puikiai dera ir antikvariniai krištoliniai sietynai, atstovaujantys dvarišką eleganciją, kurios nepavyko pamiršti iš miestų atsikėlusiems ir bandantiems kaimiškai gyventi aristokratams. LED žibintai ir taškų sistema yra Provanso stiliaus tabu. 

Lygiai taip kaip krištoliniai sietynai, svetainėse dera ir geri  rankų darbo kilimai, bet tik ne kiliminė danga.

Provanso stiliaus vonios kambarys

Provanso stilius vonios kambarys, kaip ir viso namo interjeras, reikalauja saulės  šviesos, todėl langas vonios kambaryje yra būtinas. Jis gali būti bet kokios formos ir dydžio. Visi vonios kambario baldai turėtų būti kaimiški. Tai gali būti medinės taburetės ir suoliukai, spintelės ir staliukai, bet dažyti ir gal jau su besilupančiais dažais. Medinės lentynos su pintais krepšeliais higienos reikmenims laikyti irgi idealus priedas.Vonios kambario baldų spalvų paletę sudaro balti, mėlyni ir alyvuogių atspalviai, o detalės yra metalinės bei amaliuotos. Plastikui ir nerūdijančiam metalui čia ne vieta. Tinkama santechnika padės sukurti išbaigtą vaizdą: vonia su liūto kojytėmis čia tinka, bronzinis ar varinis kriauklės dubuo su vario spalvos maišytuvais – irgi.

Kurdami klasikinį interjerą dizaineriai dažnai ieško įkvėpimo Provanso stiliuje ir jį randa. Todėl labai dažnai Pravanso stiliaus elementų galima rasti klasikiniame inerjere, vienas iš jų - dažyti baldai.

Prancūziškojo kantri koridorius

Provanso stilius idealiai tinka mažam buto prieškambariui, nes jam būdingos šviesios spalvos vizualiai išplečia erdvę. Ilgą koridorių Provanso stilius taip pat leidžia apipavidalinti labai įdomiai ir įvairiai, nes galite panaudoti daug dekoro detalių.

Minimalistinėje, kaimiškoje erdvėje pakanka drabužių lentynos, suolelio ir nedidelės spintelės. o neišvengiama detalė – veidrodis mediniame dažytame rėme. Jis, kaip ir bet kurioje kitoje namų erdvėje suteiks dar daugiau žavesio ir, žinoma, vykdys funkciją: atspindės jūsų avaizdą jūsų žavinguose namuose.

Norėtume, kad skaitydami šį tekstą jaustumėt levandų kvapą. Gražių permainų Jūsų namams:)

Parengė Rasa ŽEMAITIENĖ

Tags: No tags

Comments are closed.