naudoti baldai virtuvėje

Naujose virtuvėse – senoviniai baldai

Prisimenu savo virtuvės remontą. Meistrai pasitaikė sąžiningi, dirbo suplukę, gėrėjosi savo darbu ir vaizdu iki tos minutės, kol neatėjo baldų eilė. Štai tada jie ir nusivylė: į virtuvę buvo atbogintas gana nemažas bufetas, kurio viršutinė dalis pakibo įprastai kabančių spintelių vietoje, o apatinė turėjo atstoti pastatomas spinteles. Labai puošnus jis nebuvo, su vienu kitu drožinuku, bet puikiai tiko pagal dydį, o ir keisti paskirtį nebuvo gaila - išliekamosios vertė neturėjo. Viso kito proceso: stalviršio uždėjimo, papildomų spintelių ir lentynėlių gamybos jie nesulaukė, tad išėjo smarkiai nusivylę, kad taip uoliai dirbta buvo ten, kur viskas išėjo „ne taip“. Tačiau...Tačiau, kai viskas buvo baigta galutinai ir meistrai atvyko pritvirtinti grindjuosčių, jie buvo visai maloniai nustebę - vaizdas buvo akivaizdžiai pagerėjęs ir jiems jau nebuvo gaila nei savo darbo, nei mano gražios virtuvės, kurią tas senas baldas turėjo sugadinti. Ne, seni, antikvariniai ar vintažiniai baldai, tikrai nieko negali sugadinti, o tik pataisyti. Dar daugiau jie puikiai tinka prie gana modernių interjerų. Šiandien dairomės ir ieškome jiems vietos virtuvėse.

naudoti baldai virtuvėse

1. Sunku patikėti, bet naują šaldytuvą įmanoma „aprengti“ senos spintos durimis bei šonais ir integruoti ten, kur mums reikia. Beje, panašios spintos pastaruoju metu nėra labai brangios, o atrodo puošniai ir jaukiai. O pats pigiausias baldas šiandien turbūt yra drabužių spintos – jas galutinai išstūmė slankiojančios sistemos ir jos tapo visai nepaklausios. Tačiau jas irgi galima panaudoti labai kūrybiškai.

2. Komoda su stalčiais atsidurė po plautuve tarp baltų spintelių. Toks didelis kontrastas, o dera tiesiog stulbinančiai. Tokių ir panašių komodų galima rasti dažname antikvariate. Kiek trumpesnės labai tinka ir voniose po kriauklėmis. Šalia lieka pakankamai vietos daiktams susidėti.

naudoti baldai virtuvėse
naudoti baldai virtuvėse

3. Puošni barokinė komoda su pakeistu stalviršiu čia pekeičia virtuvės salą. Šiuo atveju tai stipriausias interjero akcentas, aplinkui kurį tarsi apie kokią ašį sukasi visas virtuvės gyvenimas. Idėja iš tiesų puiki, nors mažai kam šautų į galvą komodą panaudoti būtent taip ir dar virtuvėje. Bet kodėl gi ne, jei tokie poreikiai. Komodų rasite visur, kur prekiaujama baldais su amžiumi. Beje, taip panaudoti būtų galima ir masyvaus bufeto ar indaujos apatinę dalį. Žinoma, abiems atvejais tektų pagalvoti, ką daryti su galine baldo sienele ir viršutine dalim

Virtuvių interjerams tinkamų baldų galite rasti ČIA.

4. Miegamojo spintelė virtuvėje? Kodėl ne, jei vietą jai radote būtent čia. Nedidelių antikvarinių baldelių virtuvėje gali atsirasti ir daugiau. Jie bus kaip gražūs dekoro akcentai ir suteiks žavesio moderniausiam interjerui. Nedideli baldai antikvariatuose turi paklausą – jie mažiau įpareigoja, tad atrodo patraukliau net nedrąsiems eksperimentatoriams.

naudoti baldai virtuvėse
naudoti baldai virtuvėse
naudoti baldai virtuvėse

5. Seni mediniai stalai į bet kokio interjero virtuves įsileidžiami turbūt drąsiausiai, kaip ir aplink juos sutūpiančios kėdės. Jie atrodo jaukiai, patraukliai ir yra tarsi savarankiški stiliaus žaidėjai. Geri virtuviniai stalai pastaruoju metu brangsta, o sau tinkančio dar gali reikti ir paieškoti. Vis dėlto tai baldas dėl kurio verta rizikuoti – bus tikrai gražu. Noriu užtarti senovies kėdes – patikėkite jos daug tvirtesnės už daugumą naujų, na, o grožis tai jau skonio reikalas.

Pastaba. Niekada neskatiname perdaryti, perdažyti ar kitaip pakeisti baldus, kurie turi meninę ir istorinę vertę. Išsaugoti gražų autentišką baldą ateities kartoms daug svarbiau nei patenkinti trumpalaikius savo poreikius.

naudoti baldai virtuvėse
naudoti baldai virtuvėse
naudoti baldai virtuvėse

Ir nepamirškime: grožis detalėse.

Rasa ŽEMAITIENĖ

Comments are closed.