klasikinis interjeras

Klasikinio interjero kūrimo ypatumai pagal KRISTINĄ

Kristina Lukauskienė

Susikurti jaukų interjerą galima patiems, o galima kreiptis ir į specialistus. Čia, galima sakyti, kad yra netgi dvi žmonių kategorijos: pirmieji šia tema žino viską, antrieji ieško žinančių ir nerizikuoja. Interjero dizainerės Kristinos LUKAUSKIENĖS iš Kauno ieško tie, kurie patys imtis atsakomybės už savo namų vaizdą nedrįsta ir dar tie, kuriems patinka klasika ir praeities ženklai šiandienos interjere. Tai patinka ir Kristinai. Todėl tai ir tapo jos kaip kūrėjos stiliumi: klasika, retro, galbūt net mid- century modern ar boho. Žodžiu viskas, kur reikia daug jaukumo ir šilumos. Viso to siekiama keliomis priemonėmis, kurias aš pavadinu Kristinos dizaino arkliukais. „Galbūt galima ir taip“, - sutinka kūrėja ir mes drauge juos įvardijame. Tapetai, plytelės, senas mūras, laiptai ir židiniai, antikvariniai ar vintažiniai baldai.

Tapetai

Retas Kristinos kuriamas klasikinis interjeras apsieina be sienų apmušalų, nes jie ir yra viena pagrindinių šio stiliaus apdailos priemonių. Tačiau įdomu tai, kad savo klientams dizainerė dažniausiai siūlo tik itin aukštos kokybės tapetus. Daugumos jų kūrimo istorija yra prasidėjusi prieš kokius 200 metų senosiose Vakarų Europos manufaktūrose. Tokie tapetai brangūs, bet daro tiesiog stebuklus: bet kurią erdvę paverčia itin individulia ir labai jaukia. Intensyvių raštų tapetus Kristina dažniausiai naudoja tik daliai kambario sienų dekoruoti ir kaip taisyklė jie labai pageidaujami miegamuosiuose. Nors įsileidžiami ir į svetaines, prieškambarius, o kartais net virtuves. Vienoje  erdvėje  Kristina siūlo derinti kelias tapetų faktūras, žaisti jų spalvomis. Kartais šalia jų ji panaudoja ir dekoratyvinį tinką. Bet pagrindinė taisyklė, kurios nevalia pamiršti, ta, jog tapetai visada bus ta dekoro dalis, prie kurios teks derinti visa kita. Todėl visada pradėkite nuo tapeto ir bent vienai sienai išsirinkite jį patį ypatingiausią.

klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras

Tapetai derinami su dekoratyviniu tinku sukuria labai gražų sendinimo efektą, paįvairina faktūrą, o kartais tinko prireikia ir tuomet, kai pritrūksta tapetų. Tačiau Kristina įspėja, kad padaryti gražų tinką geriau patikėti specialistams - ne viskas taip paprasta.

klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras

Išskirtinių tapetų kainos kartais yra ta priežastis, dėl kurios jų atsisakoma, tačiau papuošti nors vieną sieną originalaus rašto tapetais vis dėlto verta. Ypač jie tinka miegamuosiuose, nes iš karto suminkština visą erdvę ir suteikia jai papildomo jaukumo. Prie tapetų dažniausiai yra derinama kambario tekstilė: pagalvėlės, lovų užtiesalai, kilimai, užuolaidos.

Plytelės

Sienų ar grindų plytelės vonios kambaryje ar virtuvėje taip pat yra tas spalvų blyksnis, aplink kurį turės sukti visa kita. Savo klientams Kristina siūlo paieškoti ypatingų plytelių. Dabar jų pasiūla labai didelė ir galima rasti pačių įdomiausių variantų, tiesiog nereikėtų apsiriboti vien didžiųjų prekybos centrų asortimentu. Kuriant klaskinį stilių dažnai ieškoma tarsi pasendintos faktūros, su sutrūkinėjusia glazūra, grublėtų plytelių, žemės spalvų, arba kaip tik labai aiškių klasikinių ornamentų. Plytelėmis kaip ir tapetais galima žaisti pačius įvairiausius kūrybinius žaidimus ir jas taip pat derinti su kitomis medžiagomis. Bet taisyklė ta pati: išsirinkite ypatingas plyteles, pagalvokite, kur jų labiausiai reikia, o visur kitur galite ir pataupyti. Ypač gerai pagalvokite apie vonios kambario spalvas: jos turi atpalaiduoti, o ne erzinti.

klasikinis interjeras

Renkantis plyteles virtuvės ar vonios apdailai visada verta paieškoti įdomesnių jų kolekcijų, spalvų, raštų, faktūrų.

klasikinis interjeras

Senas mūras

Senos statybos namuose senamiesčiuose vis dar yra namų, kur galima atrasti senų plytų sienas. Dekoratyviausiai atrodo ir labiausiai džiaugiamasi raudonomis plytomis. Kristina visada išnaudoja šių plytų teikiamas galimybes ir pasistengia bent dalį tokių sienų ar jų dalių palikti atviromis. Tam nesipriešina ir užsakovai. Ypač jeigu mūras autentiškas, dažnai derantis netgi su namo fasadu. Tačiau kartais raudonos plytos ar tiesiog jų imitacija naudojamos ir visai naujos statybos būstuose kaip gera ir jauki apdailios priemonė. Ypač kai kalba eina apie židinius. Vis dėlto, plytų apdailą Kristina labiau siūlo sodybose ar senamiesčių butuose, kur jų atsiradimas yra labiau organiškas ir motyvuotas. Primename, kad dabar senos plytos turi gerų ir kokybiškų imitacijų, kurias tiesiog reikia mokėti išsirinkti. Ir tuomet labai retas kuris jas askirs nuo senos raudonos plytos.

klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras

Židiniai ir laiptai

Raudonos plytos „veda“ tiesiai prie židinių – dar vieno klasikinio interjero akcento, kuriam Kristina visada skiria taip pat daug dėmesio. Iš tiesų tai gali tapti erdvės, kuriame yra židinys, ašimi. Dizainerė pastebi, kad jos klientai židinių apdailai labiausiai linkę rinktis natūralų akmenį, o štai ji kartais pasiūlo ir „lengvesnių“ variantų, kad ir iš tų pačių raudonų plytų.  Svarbiausiai neužmiršti, kad kas bebūtų pasirinkta, viskas labai įtakos kitų apdailos priemonių pasrinkimą, nes židinys matomas interjero akcentas.

Tokia pat taisyklė galioja laiptams ir jų turėklams. Be to, kad visada svarbu išspręsti problemą dėl laiptų užiamamos vietos, dar svarbu ir jų dizainas. Kristinas patinka kaltiniai laiptų turėklai ir ji mielai juos siūlo savo užsakovams, kaip pati sako dėl jų lengvumo ir grakštumo. Tiesa, visada lengviau atrodys baltais dažyti turėkalai, jie bus tarsi tokie „provansiški“  o štai juodi kurs jau visai kitokią stilistiką – galbūt griežtą klasikinę.

klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras

Kalto metalo laiptų turėklai atrodys kur kas lengviau jei bus nudažyti balta spalva. Juodo metalo laiptų turėklai kuria visiškai kitokią stilistiką.

Antikvariatas

Kaip jau buvo minėta, Kristinos užsakovai ne tik klasikos, bet ir antikvariato gerbėjai. Dažno jų namuose yra baldų su istorijomis, perduotų iš kartos į kartą. Vieni nori tuos baldus išsaugoti maksmaliai  autentiškus, kiti  – restauruoti, tačiau dažnai jie užduoda visa namų interjero stiliaus toną. Kartais jų „įtakai“ sustiprinti antikvariato parduotuvėse dar paieškoma kitų baldų ar tiesiog prie jų derančių interjero detalių: žvakidžių, paveikslų ar jų rėmų, šviestuvų, veidrodžių, kilimų, indų, tekstilės ir pan. Pasitaiko užsakovų, kurie nori keisti daikto funkciją ar spalvą. Pavyzdžiui, seną spintelė pastatyti vonioje po praustuvu, perdažyti stalą ar kėdes vis dar mėgstama balta spalva. Esant reikalui Kristina papasakoja apie daikto, kuri ketinama kardinaliai keisti vertę, bet pasirinkimas vistiek užsakovo. Jai pačiai integuoti senovinius baldaus į naujais kuriamą interjerą labai patinka ir dažnai yra tiesiog smagus kūrybinis iššūkis, o užtai, kad namuose būtų sendaikčių ji balsuoja visada. Tai istorija ir jaukumas.

klasikinis interjeras
klasikinis interjeras

Kartais antikvariniai ar seni baldai gali būti panaudojami ir labai kūrybiškai, ir ne visai pagal savo pirminę paskirtį.

klasikinis interjeras

Parinkdama antikvarinius baldus, skirtus perdažyti dabar mėgstama balta spalva, Kristina visada pasistengia užsakovui paaiškinti, kiek taip atnaujintas baldas praras ir kiek jo vertė nukentės. Tačiau jei klientas pageidauja, baldas yra atnaujinamas pagal jo norą.

klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
klasikinis interjeras
Tags: No tags

Rašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Prašome užpildyti visus privalomus laukelius.