Pažintis su chiavari stiliaus kėdėmis neįvyko be mūsų svetainės fotografės, o dažnai ir įdomių istorijų autorės Ramunės PIGAGAITĖS pagalbos, o tiksliau jos papasakotos istorijos, apie tai, kaip šios kėdės atsirado jos namuose. Taigi istorijos dvi: viena, Ramunės, o kita jau kėdžių. Ir iš karto pragmatiškas pastebėjimas: jei tokią žalvarinę kėdę įgysite turguje už 50 eurų, būsite laimėję, o jeigu už 120 eurų tiesiog įsigysite gerą daiktą.
Ramunė Pigagaitė: „Ačiū joms už tarnystę daugybėje fotosesijų“.
Su ponia Sommer, lietuviškai, beje, būtų ponia Vasara mes pažįstamos daugelį metų, nes dažnai tuo pat metu ir tuo pat keliu vedžiojame savo keturkojus augintinius. Tai labai elegantiška ir guvi šveicarė, turinti ypatingą ir mūsų rajone tikrai išskirtinį skonį. Kartas nuo karto ji savo namuose organizuoja blusturgius, kuriuos aš pavadinčiau iki vidurnakčio besitęsiančiomis šventėmis senienų mylėtojams. (Sektinas pavyzdys lietuviams. Red past.)
Taigi ji labai mėgsta žalvarį. Tai supratau iš karto, tik įėjusi į jos erdvią svetainę: apvalus marmurinis stalas, žalvarinėmis kojomis, o aplink jį išrikiuotos elegantiškos itališkos žalvarines Chiavari stiliaus kėdes. Iš viso keturios. Aksomas ne visų puikaus stovio, mat ant vienos prie lango ji pati labiausiai mėgdavo sėdėti, o kitas pasiūlydavo savo svečiams. Bet tą vakarą ponia Sommer jau buvo nutarusi su jomis atsisveikinti. Negalėjau atsispirti itališko dizaino grožiui ir pirmą valandą nakties, padedama įsilinksminusių pobūvio svečių, susikroviau visas keturias itales į savo džipuką.
Porą metų džiaugiausi jomis, išbarstytomis po savo namus: darbo kambaryje, virtuvėje ir net sodo namelyje. Ačiū joms už tarnystę daugybėje fotosesijų. Bet aš, kaip ir ponia Sommer, mėgstu pasikeitimus: taigi visos keturios kėdės, buvo parduotos Lietuvoje per internetinį aukcioną ir dabar puošia lietuvių namų interjerus.
"VŽ" inf.
Įžangoje - Ramunės Pigagaitės nuotraukos
Chiavari kaimelyje, prieš 200 metų...
Nuo Chiavari stiliaus kėdės atsiradimo praėjo per 200 metų, o ji vis dar tebežavi savo dizainu. Serijinė šių kėdžių gamyba Italijoje prasidėjo 1807m. o jų pirmtakė buvo sukurta Chiavari kaimelyje, netoli Genujos, kur 1767 m. ir gimė Giuseppe Gaetano Descalzi. Berniuko tėvas gamino vyno statines, tad nekeista, kad sūnui parūpo baldininkystė.1795 m. jaunasis meistras jau atidarė savo dirbtuves, o po metų Italijos ekonominės draugijos buvo įvertintas už baldų originalumą ir kokybę. Būtent ši draugija 1807m. kreipiasi į meistrą su prašymu sukurti pigią, patvarią ir tuo metu stilingą kėdę. Descalzi pasistengė ir sukūrė maksimaliai lengvą, bet patvarią kėdę. Apdovanojimai įvairiose baldų parodose pasipylė kaip iš gausybės rago, visos Europos monarchai troško ją įsigyti ir visų norai buvo patenkinti. Kai 1855 m. Džiuzepė mirė, jo fabrike dirbo per 600 žmonių ir tai buvo didžiausias to laikmečio baldų fabrikas. Po karo medines kėdės konstrukcijas pakeitė žalvarinės ir kėdės vaizdas tapo dar elegantiškesnis ir prašmatnesnis. Kėdė atrodo kiek trapi, tiek nepatvari, tačiau jos konkstrukcija tokia tobula, kad ji tikrai daug atlaiko, o dizainas tebevilioja ir XXI a. gamintojus, šią kėdę dabar gaminančius jau iš pačių įvairiausių šiuolaikinių medžiagų. Beje, tokio stiliaus kėdes savo svečiams per inauguraciją išrinko JAV prezidentas Barakas Obama ir ne be reikalo – jos išlieka skoningo stiliaus ir statuso simboliu.